ATLETISM | Rezultatele sportivilor băcăuani la Concursul Interjudețean pentru juniori I, II și III

 

 În acest week-end (2-3 februarie), a avut loc, în orașul Bacău, Concursul Interjudețean pentru juniori I, II și III. Întrecerea s-a desfășurat la Sala de Atletism și s-a disputat în două reuniuni. Juniorii băcăuani au ocupat de 9 ori prima treaptă a podiumului, de 18 ori poziția secundă și în 6 rânduri locul 3.

Rezultatele sportivilor ce au reprezentat cluburile băcăuane:

Maekawa Yuna – 60m, locul 2, J I+II / 60mg, locul 1, juniori I+II+III (CSS Bacău)

Nemțeanu Eusebiu – 400m, locul 2, juniori I+II / 200m, locul 2, juniori I+II (CSS Bacău)

Căținaș Paul Gabriel – 400m, locul 3, juniori I+II / 200m, locul 3, juniori I+II (CSS Bacău)

Zediu Ștefania – 400m, locul 1, juniori III / 4x200m, locul 2, juniori I+II+III / 200m, locul 2, juniori I+II+III (CSS Bacău, SCM Bacău)

Vrînceanu Ioana Adnana – 400m, locul 2, juniori III / lungime, locul 2, juniori I+II+III / triplu salt, locul 1, juniori I+II+III / 4x200m, locul 2, juniori I+II+III / 200m, locul 1, juniori I+II+III (CSS Bacău, SCM Bacău)

Pușcașu Denis Florin – 400m, locul 2, juniori III (CSS Bacău)

Guțeș Darius-Teodor – 400m, locul 3, juniori III (CSS Bacău)

Antica Lăcrămioara – 800m, locul 1, juniori I+II+III (CSS Bacău)

Chiper Cosmin Eusebiu – 800m, locul 1, juniori I+II+III (CSS Bacău)

Soare George – 800m, locul 2, juniori I+II+III (CSS Bacău)

Munteanu Cornelia Maria – 60mg, locul 2 (juniori I+II+III) / înălțime, locul 1 (juniori I+II+III) / greutate (4 kg), locul 3, juniori I+II+III (CSS Bacău, SCM Bacău)

Diac Carmen Ioana – înălțime, locul 2 (juniori I+II+III) / greutate (4 kg), locul 2, juniori I+II+III (CSS Bacău, SCM Bacău)

Lichi Ioana Denisa – înălțime, locul 3, juniori I+II+III / 4x200m, locul 2, juniori I+II+III (CSS Bacău, SCM Bacău)

Haidău Alesia – 4x200m , locul 2, juniori I+II+III (CSS Bacău)

Anghel Mark – înălțime, locul 2, juniori I+II+III, (CSS Bacău)

Dospin Alexia Ioana – lungime, locul 1, juniori I+II+III (CSM Bacău)

Sladaru Alexandru – lungime, locul 2, juniori I+II+III (CSS Bacău)

Stan Raluca – triplu salt, locul 2, juniori I+II+III (CSS Bacău)

Ghineț Ioana – greutate (3 kg), locul 2, juniori III (CSM Onești)

Duicu Beniamin – 60m, locul 2, juniori I+II (LPS Iași, CSM Onești)

Roman Sara Elena – 800m, locul 3, juniori I+II+III (IMFS Comănești)

Vârlan Ecaterina – greutate (3 kg),  locul 1, juniori II (CSM Onești)

Enache Bianca – greutate (3kg), locul 2, juniori II (CSM Onești)

(A.S.)

Foto: Tudorel Gherase

254 vizualizări