BILANȚ | TOP 10 sportivi ai CSM Onești pe anul 2018

 

Si in acest an, 2018, Mihaela Cambei și Marinela Moroșanu raman pe podiumul clasamentului celor mai buni sportivi onesteni. A parasit podiumul Andreea Elena Panturoiu, plecata la CSM Bucuresti, si a urcat direct pe locul doi, de pe opt, Iulia Banaga.

TOP 10 CSM Onești:

Locul 1 – Mihaela Cambei (haltere/ antrenoare Cristina Maftei)

Tripla campioana europeana de tineret U17

Medalie de bronz la Jocurile Olimpice de Tineret

Doua titluri de campioana nationala

Locul 2 – Iulia Nicoleta Banaga (atletism/ antrenor Nicolae Iorga)

Cvadrupla campioana balcanica de junior 1

Opt titluri de campioana nationala

Locul 3 – Marinela Morosan (haltere/ antrenor Gheorghe Maftei)

O medalie de argint si doua medalii de bronz la Campionatul European de Tineret U17

Trei titluri de campioana nationala

Locul 4 – Alexandru Terpezan (atletism/ antrenor Cornel Grigore)

Locul 5 – Angela Veronica Olenici (atletism/ antrenoare Toader Flamand)

Locul 6 – Laura Iacob (gimnastica/ antrenoare Ioana Hrisca)

Locul 7 – Ioan Andrei Melnicescu (atletism/ antrenor Constantin Bogdan)

Locul 8 – Bianca Elena Toader (atletism/ antrenor Nicu Roata)

Locul 9 – Artion Postica (lupte libere/ antrenoare Mirela Burnichi)

Locul 10 – Alin Anton (atletism/ antrenoare Rodica Dudau).

 

TOP 10, in 2017:

Locul 1 – Andreea Elena Panțuroiu, atletism (antrenor Mihaela Nicoară)

Locul 2 – Mihaela Cambei, haltere (antrenor Cristina Maftei)

Locul 3 – Marinela Moroșanu, haltere (antrenor Gheorghe Maftei)

Locul 4 – Andrei Melnicescu, atletism (antrenor Constantin Bogdan)

Locul 5 – Diana Bogos, atletism (antrenor Viorica Pintilie)

Locul 6 – Maxin Fricățel, lupte libere (antrenor Mirela Burnichi)

Locul 7 – Diana Ana Maria, atletism (antrenor Cornel Grigore)

Locul 8 – Iulia Nicoleta Banaga, atletism (antrenor Nicu Iorga)

Locul 9 – Lungu Laura, judo (antrenorCristinel Panțiru)

Locul 10 – Darius Drăghici, lupte libere (antrenor Sorin Iordache).

160 vizualizări