FOTBAL, Cupa României | Debut acasă în ediția 2018-2019

 

Federația Română de Fotbal a stabilit programul turului I din faza națională a Cupei României, care va avea loc pe 1 august. În această etapă a competiției, la care participă cele 42 de câștigătoare ale fazei județene și 26 de echipe care au evoluat în ediția precedentă a Ligii 3, județul Bacău va fi reprezentat de Viitorul Curița.

Cele 34 de meciuri se vor disputa într-o singură manșă, eliminatorie:

• AFC Viitorul Albeşti (BT) – ASMS ACS Sănătatea Darabani (BT)

• CSO Viitorul Liteni (SV) – CSM Paşcani (IS)

AS Viitorul Curiţa (BC) – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ (NT)

• FC Vultureşti (VS) – AS Unirea Mirceşti (IS)

• CS Voinţa Lanuri (BZ) – CSM Râmnicu Sărat (BZ)

• Clubul Sportiv Local Sportul Ciorăşti (VN) – CSM Focşani 2007 (VN)

• ACS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi (GL) – ACS Sportul Chiscani (BR)

• CS Viitorul Ianca (BR) – ACS Victoria Traian (BR)

• ACS Pescăruşul Sarichioi Jr. (TL) – ACS FC Delta Dobrogea Tulcea (TL)

• CS Mihail Kogălniceanu (CT) – AS FC Agricola Borcea (CL)

• AS Mostiştea Ulmu (CL) – ACSM Olteniţa (CL)

• CS Viitorul Axintele (IL) – ACS Înainte Modelu (CL)

• SC Fotbal Club R Bucureşti (B) – ACS Viitorul Domneşti (IF)

• CS Argeşul Mihăileşti (GR) – CSO Bragadiru (IF)

• ACS Drăgăneşti-Vlaşca (TR) – CS Sporting Roşiori 2008 (TR)

• ACS Unirea Bascov (AG) – CS Atletic Bradu (AG)

• AS Gloria 2015 Corneşti (DB) – AS FC Aninoasa (DB)

• U Craiova 1948 SA (DJ) – CS Internaţional Băleşti (GJ) 

• FC Petrolul Ţicleni (GJ) – ACS Viitorul Şimian (MH)

• CSM Slatina (OT) – AS Cozia Călimăneşti (VL)

• AS Croaţia Clocotici (CS) – CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic (TM)

• AS Fortuna Becicherecu Mic (TM) – Ghiroda (TM)

• CS Victoria Zăbrani (AR) – CS Millenium Giarmata (TM)

• CSC Dacia Gepiu (BH) – CS Gloria Lunca Teuz Cermei (AR)

• AFC Sportul 2015 Petreşti (AB) – CS Hunedoara (HD)

• ACS Viitorul Şelimbăr (SB) – ACS FC Avrig (SB)

• ACS Sticla Arieşul Turda (CJ) – CS Iernut (MS)

• AS Crasna Moftinu Mic (SM) – AFC Unirea Tăşnad (SM)

• CS Rapid Jibou (SJ) – CS Minaur Baia Mare (MM)

• ACS Unu Fotbal Club Gloria (BN) – FC Unirea Dej (CJ)

• ACS Mureşul Ruşii-Munţi (MS) – CSM Avântul Reghin (MS)

• ACS Nemere Ghelinţa (CV) – ACS KSE Târgu Secuiesc (CV)

• AS Unirea Cristuru Secuiesc (HR) – AFC Odorheiu Secuiesc (HR)

• AS FC Precizia Săcele (BV) – CS Păuleşti (PH)

În caz de egalitate după 90 de minute de joc, se vor disputa prelungiri și, dacă egalitatea va persista, se vor executa lovituri de departajare. 

Sursa: http://frf.ro/

154 vizualizări