FOTBAL, Liga 2 | Doar un punct izbutit de băcăuani: Aerostar Bacău – Energeticianul 1-1 (1-0)

Aerostar Bacău a remizat în etapa a 23-a în fața propriilor suporteri, împotriva Energeticianului, la capătul unui meci în care băcăuanii puteau obține mai mult. La finalul celor 90 de minute, tabela a arătat scorul de 1-1, după ce Buhăcianu a deschis scorul în minutul 32 pentru formația antrenată de Florin Bratu. Astfel, atacantul sucevean a ajuns la 13 reușite în actual sezon al ligii secunde, situându-se pe locul doi al ierarhiei marcatorilor. Echipa din Șirineasa a egalat, însă, cu 5 minute înainte de fluierul final, prin golul semnat de Popescu, iar Bacăul a trebuit să se mulțumeacă doar cu un punct.

Aerostar rămâne pe locul 16, ultimul retrogradabil, cu 23 de puncte adunate în 23 de partide și la o lungime în spatele primului loc ce asigură menținerea în Liga 2. În următoarea etapă, băcăuanii se vor deplasa la Timișoara, unde vor întâlni Politehnica, sâmbătă, 9 martie 2019.