FOTBAL, Liga 2 | Nici acum: Aerostar Bacău – ASU Politehnica Timișoara 1-2 (0-1)

Nici etapa a cincea nu a fost cu noroc pentru Aerostar Bacău, “aviatorii” înregistrând încă o înfrângere, a patra, a treia în fața propriilor suporteri. Bănățenii au condus meciul în prima repriză și au reușit să intre la vestiare în avantaj, prin golul înscris de Bogdan Bozian, în munutul 45. Tot Bozian a reușit să mărească avantajul oaspeților, în minutul 53. Băcăuanii au alergat după schimbarea situației pe tabela de marcaj, dar nu au reușit decât un singur gol, în minutul 64, prin Cătălin Vraciu.

Aerostar: Hărăguță – Mihălăchioae, Al. Ichim, Florescu, Chirilescu – Roșca (min. 46 Sahru), Adăscăliței (min. 57 Chirilă), Căinari, Hurdubei (min. 71 Fl. Istrate) – Vraciu, Buhăcianu. Antrenor: Cristian Popovici.

După cinci etape, Aerostar are doar un singur punct, ocupând penultimul loc în clasament (19).  În etapa următoare, Aerostar se va deplasa la Universitatea Cluj (8 septembrie).