FOTBAL, Liga 2 | Răpuși în ultimele minute: FC Argeș Pitești – Aerostar Bacău 2-1 (1-0)

Aerostar Bacău a fost răpusă la Pitești, în cadrul etapei a 27-a. Băcăuanii au fost învinși dramatic cu scorul de 2-1 în fața celor de la FC Argeș Pitești, în urma primirii loviturii decisive în ultimele partide ale confruntării.

Buleică a deblocat tabela pentru piteșteni, în minutul 5, ca mai apoi Vraciu să restabilească egalitatea după pauză, dintr-o lovitură de la 11 metri (minutul 55). După un decurs echilibrat al jocului, cu ocazii de ambele părți, golul victoriei a venit pentru argeșeni cu două minute înaintea încheierii timpului regulamentar. Nila a securizat cele trei puncte pentru gazde, lăsând Aerostarul pe poziția a 17-a cu 26 de puncte, la 3 lungimi în spatele primului loc ce asigură menținerea în eșalonul secund (Daco-Getica București, 29 de puncte).

Următoarea partidă pe care o vor disputa ,,aviatorii” va fi pe teren propriu, împotriva Petrolului Ploiești (locul 5), formație aflată în plină luptă pentru promovarea în Liga 1.