FOTBAL, Liga 2 | A rezistat doar o repriză: Aerostar Bacău – Chindia Târgoviște 0-2 (0-0)

Aerostar Bacău a rezistat doar o repriză în fața unei candidate la promovare. Echipa lui Cristi Popovici a cedat în minutul 58, Cristian Georgian Cerchez, rămas singur cu Potcoavă, înscriind din circa 8-9 metri. “Aviatorii” forțează egalarea, dar nu găsesc drumul către poarta Chindiei. Ratările lui Hurdubei și Vraciu “se răzbună”, și oaspeții măresc avantajul, în minutul 4 al prelungirilor, prin Daniel Constantin Florea.

După trei etape, băcăuani acumulează un singur punct în clasament. Va urma deplasarea la Petroșani pentru meciul din etapa a patra cu ACS Energeticianul (25 august).

Aerostar: Potcoavă – Mihălăchioae, Mihăeș, Al. Ichim, Chirilescu – Roșca, S. Ichim (min. 60 Buhăcianu), Istrate (min. 67 Pavel), Chirilă, Hurdubei (min. 72 Căinari) – Vraciu. Antrenor: Cristian Popovici.