HANDBAL, Cupa Municipiului Bacău | Debut cu dreptul

La prima apariție în fața propriilor suporteri, nou-promovata CSM Bacău a reușit să spargă gheața și să obțină prima victorie din intersezon. În deschiderea Cupei Municipiului Bacău, handbaliștii băcăuani au reușit să învingă CSU Suceava, luându-și astfel revanșa pentru înfrângerea la limită înregistrată în deplasare în urmă cu două săptămâni (30-31).

Elevii lui Eden Hairi au evoluat și în ultimul meci al zilei, în care au întâlnit divizionara secundă CSM Reșița. După o primă repriză de coșmar, în care nu au marcat aproape 15 minute (2-1 min. 4, 2-8 min. 18), jucătorii CSM-ului s-au redresat după pauză și s-au desprins decisiv în ultimul sfert de oră al partidei.