HANDBAL, Divizia A (f) | HCF Piatra-Neamț – CS Știința Bacău 28-22 (14-11)

CS Știința Bacău a fost învinsă pe terenul celor de la HCF Piatra-Neamț, în etapa a 16-a a diviziei secunde a României, în amiaza zilei de duminică. La pauză tabela a arătat 14-11, ca mai apoi finalul reprizei secunde să dubleze scorul din prima parte a întâlnirii, astfel încât studentele s-au văzut surclasate cu 28-22.

Cu patru etape rămase până la finalul sezonului regulat, băcăuancele continuă să ocupe poziția a cincea, penultima a primei serii a Diviziei A, cu 10 puncte strânse după 16 partide. Cea de-a 17-a etapă programează o deplasare la Brăila în vederea duelului împotriva vecinei de clasament HC Dunărea DIVA (locul 4, 13 puncte), pe care ar putea-o egala în clasament în cazul unui rezultat pozitiv.