Duminică, 6 martie 2016, într-o atmosferă tonică și caldă, ACS Golden Kids a serbat, printr-un antrenament de familie, la care au participat atât copiii, cât și părinții acestora, 4 ani de existență.
Nici mămicile nu au fost uitate (niciodată nu e prea târziu sau prea devreme pentru o floare), trandafirii solari amintindu-le respectul și admirația ce le sunt purtate.
Evenimentul a debutat cu o încălzire ritmată, instructorii de la Know Limits punând în mișcare brațele amortite…ale părinților.
Partidele de handbal și jocurile inedite au amuzat copiii și, mai ales, părinții.
Cu o mobilizare de 80 de copii și 60 de părinți, ACS Golden Kids bifează o nouă acțiune reusită, menită să promoveze nu doar sportul (handbalul, cu deosebire), ci și valori de bază pentru comunitatea din care face parte.
Și, cum toate acțiunile sportive se termină cu transpirație și mare poftă de mâncare, jocurile de azi s-au încheiat cu pizza, suc și aniversarul tort.
GALERIE FOTO: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.982093075217186.1073742005.593898880703276&type=3&uploaded=229