ATLETISM, Campionatul Național pentru Seniori și Tineret | Team-ul CSM Onești a surclast toate grupările din țară

 

Cu un singur senior la start, cinci concurenți la Tineret și 15 juniori, atleșii CSM Onești au urcat pe podiumul de premiere al Naționalelorde 32 de ori! 32 de medalii care au adus gruparea de pe Trotuș pe primul loc în clasamentul general și au reconfirmat faptul că strategia managerială este una de succes.

Din Bacău remarcăm pe Nicolae Alexandru Soare și Alexandru Novac, sportivi pentru care Naționalele au reprezentat un ultim antrenament reușit înaintea Campionatului European de la Berlin ce va debuta saptămâna viitoare.

Rezultatele sportivilor legitimați la cluburile băcăuane:

SENIORI

Locul 1 – Soare Nicolae Alexandru, CS Stiinta Bacau, 10.000m, 29:54.51

Locul 1 – Soare, Nicolae Alexandru, CS Stiinta Bacau, 5.000m, 14:23.01

Locul 1 – Ghelber Bianca Florentina, SCM Bacau/CSA Steaua Buc, ciocan, 68.78m

Locul 1 – Novac Alexandru Mihaita, CSM Bacau, suliță, 81.00m

Locul 2 – Banaga Iulia Nicoleta, CSM Onesti, 100 mg, 13.75

Locul 2 – Anton Alin Ionut, CSM Onesti, 100 mg, 14.15

Locul 3 – Grigore Alexandru Stefan, SCM Bacau/CSM Onesti, suliță, 67.81m

Locul 3 – Terpezan Alexandru, CSM Onesti, 100 m, 10.58

Locul 3 – Simiuc Lenuta Petronela, CSM Bacau, 1.500m, 4:15.48

Locul 3 – Stafeta 4x100m CSM Onesti (Ion Diana Ana Maria, Dinu Andreea Alexandra, Caracuda Andreea Mihaela, Banag, Iulia Nicoleta)

Locul 1 – Stafeta 4x100m CSM Onesti (Iconaru Alexandru Ionut, Terpezan Alexandru, Tanase Marian Valentin, Melnicescu Ioan Andrei)

Locul 2 – Asmarandei Florin Sebastian, CSM Bacau, ciocan, 58.54m

Locul 1 – Asmarandei Elena Mihaela, SCM Bacau, disc, 48.45m

Locul 2 – Banaga Iulia Nicoleta, CSM Onesti, 400mg, 59.52

Locul 2 – Terpezan Alexandru, CSM Onesti, 200m, 21.31

Locul 3 – Prepelita Bogdan, CSM Onesti, prăjină, 4.50m

TINERET

Locul 3 – Mitrea Elena Stefania Madalina, CSM Onesti 56.38m

Locul 2 – Tudor Ana Maria, CSM Onesti, înălțime, 1.65m

Locul 1 – Anitei Georgiana Iuliana, SCM Bacau.CSM Bucuresti, triplusalt, 13.15m

Locul 2 – Ion Diana Ana Maria, CSM Onesti, triplusalt, 12.71m

Locul 1 – Banaga Iulia Nicoleta, CSM Onesti, 100 mg, 13.75

Locul 3 – Volf Diana Ioana, CSM Bacau, 100 mg, 14.10

Locul 1 – Anton Alin Ionut, CSM Onesti, 100 mg, 14.15

Locul 3 – Chiorpec Mihai Vlad, CSM Onesti, 100 mg, 14.97

Locul 1 – Novac Alexandru Mihaita, CSM Bacau, suliță, 81.00m

Locul 2 – Grigore Alexandru Stefan, SCM Bacau/CSM Onesti, suliță, 67.81m

Locul 2 – Melnicescu Ioan Andrei, CSM Onesti, 100 m, 10.60

Locul 3 – Botezatu Andreea Lenuta, CSM Bacau, prăjină, 2.70m

Locul 1 – Olenici Angela Veronica, CSM Onesti, 1.500m, 4:40.01

Locul 1 – Stafeta 4x100m CSM Onesti (Ion Diana Ana Maria, Dinu Andreea Alexandra, Caracuda Andreea Mihaela, Banaga Iulia Nicoleta)

Locul 2 – Anitei Georgiana Iuliana, SCM Bacau/CSM Bucuresti, lungime, 6.06m

Locul 1 – Ionescu Sorin Florin, CSM Onesti, înălțime, 2.00m

Locul 1 – Banaga Iulia Nicoleta, CSM Onesti, 400mg, 59.52

Locul 3 – Tudor Ana Maria, CSM Onesti, suliță, 35.54m

Locul 3 – Banaga Iulia Nicoleta, CSM Onesti, 200m, 24.66

Locul 1 – Prepelita Bogdan, CSM Onesti, prăjină, 4.50m

Locul 2 – Tabacu Robert Mihai, CSM Onesti, prăjină, 4.00m

Locul 2 – Bitan Gabriel, CSM Onesti, lungime, 7.23m

Au participat 377 de sportivi, dintre care 157 la feminin și 220 la masculine, din 99 de cluburi.

83 vizualizări