ATLETISM, Memorialul ,,Dorin Melinte” | 27 de locuri pe podium pentru sportivii din județul Bacău

 

La Sala de Atletism din Bacău, sâmbătă și duminică, 15-16 februarie, a avut loc o nouă ediție a concursului ,,Memorialul Dorin Melinte”. Atleții băcăuanii au izbutit să urce pe podium de nu mai puțin de 27 de ori: de zece ori pe prima treaptă, în opt rânduri pe cea de a doua și de nouă ori pe treapta a treia.

Competiția a fost destinată exclusiv juniorilor 1, 2 și 3 și s-a desfășurat pe două reuniuni, în două zile diferite.

Rezultatele sportivilor legitimați la cluburi băcăuane

Locul 1 – Zediu Ștefania, 400m, juniori 3 feminin, 60,02 (CSȘ Bacău, SCM Bacău)     

Locul 1 – Maekawa Yuna, 60m, juniori 1+2 feminin, 7,99 (CSM Bacău)

Locul 1 – Vrînceanu Ioana Adnana, 60m, juniori 3 feminin, 8,12 (CSȘ Bacău, SCM Bacău)

Locul 1 – Nemțeanu Eusebiu, 400m, juniori 1+2 masculin, 52,49 (CSȘ Bacău, SCM Bacău)

Locul 1 – Munteanu Cornelia Maria, triplu salt, juniori 1+2+3 feminin, 11,83m (SCM Bacău)              

Locul 1 – Maekawa Yuna, 60m garduri, juniori 1+2 feminin,9,06 (CSM Bacău)   

Locul 1 – Vrînceanu Ioana Adnana, juniori 3 feminin, 26,48 (CSȘ Bacău, SCM Bacău)     

Locul 1 – Bondareț Luca, juniori 3 masculin, 27,12 (CSȘ Bacău)

Locul 1 – Vrînceanu Ioana Adnana, juniori 1+2+3 feminin (CSȘ Bacău, SCM Bacău)   

Locul 1 – Munteanu Cornelia Maria, juniori 1+2+3 feminin, 1,50m (SCM Bacău)     

Locul 2 – Zediu Ștefania, 60m, juniori 3 feminin, 8,31, (CSȘ Bacău, SCM Bacău)      

Locul 2 – Vrînceanu Ioana Adnana, triplu salt, juniori 1+2+3 feminin, 11,50m (CSȘ Bacău, SCM Bacău)

Locul 2 – Husanu Alessandro, 60m garduri, juniori 3 masculin, 10,10 (CSM Bacău)           

Locul 2 – Zamfir Alexandra, juniori 3 feminin, 12:01,55 (SCM Bacău)          

Locul 2 – Zediu Ștefania, juniori 3 feminin, 27,07 (CSȘ Bacău, SCM Bacău)     

Locul 2 – Nemțeanu Eusebiu, juniori 1+2 masculin, 24,04 (CSȘ Bacău, SCM Bacău)     

Locul 2 – Munteanu Cornelia Maria, juniori 1+2+3 feminin, 5,27m (SCM Bacău)               

Locul 2 – Lichi Ioana Denisa, juniori 1+2+3 feminin, 1,45m (CSȘ Bacău)               

Locul 3 – Chiricea Andrada, 1500m, juniori 3 feminin, 5:12,24 (CSM Bacău)

Locul 3 – Pușcașu Denis Florin, 400m, juniori 1+2 masculin, 55,68 (CSȘ Bacău)

Locul 3 – Lichi Ioana Denisa, triplu salt, juniori 1+2+3 feminin, 10,63m (CSȘ Bacău)              

Locul 3 – Păduraru Cosmin, 800m, juniori 3 masculin, 2:26,78 (CSM Bacău)            

Locul 3 – Tătaru Maria Lorena, 60m garduri, juniori 1+2 feminin, 9,56 (CSȘ Bacău)                

Locul 3 – Lungu Liviu, 60m garduri, juniori 3 masculin, 12,62 (IMFS Comănești)       

Locul 3 – Pușcașu Denis Florin, juniori 1+2 masculin, 24,70 (CSȘ Bacău)               

Locul 3 – Buzariu Tudor, juniori 3 masculin, 29,93 (IMFS Comănești)          

Locul 3 – Stan Denisa Andreea, juniori 1+2+3 feminin, 1,45m (CSȘ Bacău)

 

foto: Facebook

90 vizualizări