HANDBAL, Divizia A (f) | Eșecuri legate

hand f csm bucuresti

Știința Bacău – CSM II București 22-28 (12-15)

A doua înfrângere consecutivă pentru „studente”. După ce săptămâna trecută au înregistrat un eșec-surpriză în deplasare la Neptun Constanța, handbalistele băcăuane și-au continuat parcursul în campionat cu un insucces pe teren propriu. De această dată, adversarul s-a numărat în schimb printre fruntașele Seriei A.

În meciul desfășurat în această dimineață la Sala Sporturilor, cele două reprize s-au încheiat cu avantaj identic în favoarea oaspetelor. Intrată cu un avans de trei goluri la pauză, echipa bucureșteană a dublat ecartul până la final și a bifat a cincea victorie stagională, în timp ce Știința Bacău a înclinat balanța numărului total de victorii-înfrângeri către rezultatele negative.

Alte rezultate: CSU Știința București – Activ Plopeni 27-22 (14-8), Danubius Galați – Univ. Neptun Constanța 39-16 (18-5), CSU Târgoviște – LPS Piatra Neamț 17-34 (10-17), Partida Spartac București – ACS Șc. 181 București se va desfășura astăzi de la ora 19.00.