ÎNOT, Campionatele Internaționale ale României | Din nou Daniel Martin și Marius Radu!

radu marius - norbert trandafir 2014

Sesiunea a zecea, și ultima, a Campionatelor Internaționale de Înot ale României a fost marcată de alte recorduri și performanțe deosebite în care au fost implicați sportivii băcăuani.
Daniel Martin (SCM Bacău) a mai bifat două recoduri la vârstele de 15, respectiv 16 ani, de data aceasta la proba 200 metri mixt, unde a încheiat cursa în 2:09.26 minute.
Mult așteptata probă de 50m a readus în prim plan duelul Radu Marius-Norbert Trandafir, colegi de club la CS Știința Municipal, ultimul dintre aceștia revenind în bazin după o pauză competițională de un an de zile. Norbert a pierdut supremația probei în favoarea colegului său, Marius Radu obținănd aurul cu un timp foarte bun, 22,77.
Alin Artimon a făcut din nou o cursă foarte bună, la 400m, încă una în compania unor înotători străini, și a urcat pe treapta a doua a podiumului, după tunisianul Mathlouthi Ahmed.