ÎNOT | Cupa Bacăului 2018 și-a desemnat câștigătorii

 

Spectacol de excepție în Bazinul de Înot Bacău unde Daniel Martin, vicecampion olimpic de tineret, a dat startul Cupei Bacăului la înot. Timp de două zile, 3-4 noiembrie, în două reuniuni record, circa 450 de copii au luptat pentru trofeele puse în joc. Nouă dintre înotătorii băcăuani au reușit performanța de a se poziționa în clasamentul general, cinci dintre aceștia cucerind trofeul întrecerii la categoria lor de vârstă.

Baieti

Locul 1 – Cozma Ștefan (Trofeul categoriei Open/ 2006-2004)

Locul  1 – Cojocaru Flavius (Trofeul categoriei 2007)

Locul  1 – Artene Luca (Trofeul categoriei 2008)

Locul  1 – Borcea Robert (Trofeul categoriei 2009)

Locul  2 – Banu Robert (2009)

Locul  2 – Poșa Alexander (2010)

Locul 3 – Falcă Mateo (2011)

Fete

Locul 3 – Brezan Sara (2007)

Locul 1 – Ștefură Ingrid (Trofeul categoriei 2008)

În clasamentele pe probe băcăuanii au obținut următoarele rezultate:

CS Nautica

Robert Borcea (2009): aur 50m liber, aur 50m bras, aur 50m fluture, aur 50m spate.

Ingrid Ștefură (2008): aur 50m bras, argint 50m liber, argint 50m fluture, bronz 50m spate.

Flavius Cojocaru (2007): aur 100m bras, argint 50m fluture, argint 100m spate

Sara Brezan (2007): aur 100m bras

Luca Artene (2008): argint 50m liber, argint 50m fluture, aur 50m spate

Alexander Posa (2010): argint 50m liber, aur 50m spate

Robert Banu (2009): argint 50m liber, argint 50m fluture, argint 50m spate

Petra Posa (2007): argint 100m bras

Mihnea Deleu (2007): bronz 100m liber

Ioana Cozma (2007): bronz 100m liber, bronz 50m fluture, bronz 100m spate

Ioana Șerban (2011): bronz 50m liber

Melissa Brănișteanu (2009): bronz 50m bras

Leonardo Maftei (2007): aur 50m fluture

CSM Bacău

Ștefan Cozma (2006-2004): aur 200m liber, aur 100m bras, aur 100m fluture, aur 200 mixt, aur 100m fluture, argint 100m liber

Mateo Falcă (2011): aur 50m Liber, bronz 50m fluture, agint 50m spate

Robert Adam (2006-2004) bronz 100m bras, argint 200m mixt, bronz 100m spate.

161 vizualizări