HANDBAL, Divizia A | Înfrângere la scor: CSM Galați – CS Știința Bacău 40-15 (23-6)

„Studentele” au pierdut fără drept de apel disputa din cadrul etapei a treia a Diviziei A împotriva CSM Galați. Știința a fost surclasată categoric pe terenul gălățencelor, scor 40-15, după ce în prima repriză băcăuancele au fost total absente în joc (23-6 la pauză).

Astfel, Bacăul a suferit primul eșec și a coborât pe locul 4, rămânând cu cele 6 puncte obținute în urma victoriilor din primele două etape.

Clasamentul Seriei A, Divizia A

①CSM Galați, 2 meciuri disputate, 3 victorii, golaveraj 105-54, 9 puncte

②HC Dunărea Brăila Diva, 3 meciuri disputate, 2 victorii, 1 înfrângere, golaveraj 91-67, 6 puncte

③HCF Piatra Neamț, 3 meciuri disputate, 2 victorii, 1 înfrângere, golaveraj 83-82, 6 puncte

④CS Știința Bacău, 3 meciuri disputate, 2 victorii, 1 înfrângere, golaveraj 86-99, 6 puncte

⑤CSM Roman, 3 meciuri disputate, 3 înfrângeri, golaveraj 63-94, 0 puncte

⑥Național Brașov, 3 meciuri disputate, 3 înfrângeri, golaveraj 72-104, 0 puncte

În meciul următor, Știința Bacău va întâlni HCF Piatra Neamț pe teren propriu, într-un meci contând pentru etapa a patra a competiției.